Fastlan - tworzenie stron www, sklepów, szablonów, projektowanie

Formularz zapytania

Korzystając z formularza zapytania drogą internetową uzyskujesz już na starcie 15% rabatu. Dlatego warto właśnie nam zlecić realizację Twojego projektu. Dbamy o Twoje dane, gwarantujemy, że nie będą one wykorzystane w innym celu.


Co nas denerwuje u konkurencji?
Co nas denerwuje u konkurencji?

Każda firma budując swoją markę musi posiadać wiedzę o swojej konkurencji. Przeglądając dzisiaj strony konkurencji doznałem niemiłogo rozczarowania. Dlaczego? W 70% przypadków firmowa strona konkurencji... nie jest stworzona przez nich. Jest kopią gotowca z wymienionymi informacjami nierzadko też podpisana imieniem i nazwiskiem jako autor witryny.

Czyż nie jest ogromnym paradoksem, że firma tworząca strony internetowe własną stronę ma cudzą? Dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedzi jest kilka, i to nas właśnie denerwuje najbardziej.

1. Firma nie ma pomusłu na kreowanie własnego wizerunku i korzysta z gotowych źródeł podmieniając tylko treść. Może to wiązać się z brakiem umiejętności, czasu bądź pójściem na łatwiznę. Po co zatem zlecać projekt komuś, kto swój wizerunek opiera na kimś, kto nie ma czasu, kto kieruje się wyłącznie zyskiem? Te pytania pozostawiam bez odpowiedzi, są to pytania retoryczne.

2. Firmy ta działają na niewiedzy odbiorcy, który nie za bardzo ma pojęcie z kim ma do czynienia, czyta podaną treść na tacy, odwiedza portfolio. Tak portfolio, które jest zbiorem kopii gotowców z wymienioną grafiką w banerze i podmienioną treścią. Przykład: wpisując w google frazę "projektowanie stron www", tworzenie stron internetowych" aż 7 z 10 pierwszych stron nie jest stroną stworzoną od podstaw, nie jest pomysłem firmy, której potencjalnie zlecimy stworzenie naszej wyjątkowej strony.

3. Wreszcie. Większość firm "tworzących strony internetowe" jest pośrednikiem nastawionym głównie na zysk. Przykład: 5 z 10 firm na rynku kujawsko-pomorskim wspiera swoje projekty kupując gotowe rozwiązania.

Wydawałoby się, że takie rozwiązania są tańsze, czas realizacji krótki a satysfakcja wystarczająca. Przecież wybierzemy coś co i tak nam się podoba. Otóż prawda jest zupełnie inna. Twój projekt może kupić ktoś inny za 7$ nawet nie będziesz tego świadomy(a). Twój projekt na pewno już jest w sieci i nie jesteś jedyną osobą która ma taką stronę. Paradoksalnie wybierasz coś co już leży na stole, produkt, którego termin ważności już dawno wystartował, kto wie czy nie jest już na finiszu.

Denerwuje nas fakt, że firmy mieniące się nazwą "projektantów" są w gruncie rzeczy "paserami". Kupują, kopiują i sprzedają produkt już gotowy przyklejając swoją nazwę. Jeszcze jeden paradoks. W 50% wyszukanych przez nas stronach z czołówek list wyszukiwarki w portfolio nie ma linków do gotowych projektów, są tylko grafiki. Zatem zastanów się zanim kupisz kopię gotowego już projektu. Chyba, żę coś takiego Cie satysfakcjonuje.

Nasz projekt, czy jest to prosty projekt wizytówki internetowej, czy zaawansowany portal jest od początku do końca naszym pomysłem wizualnym popartym szerokim wywiadem. Wybierając nasz projekt masz gwarancję, że nie kupisz go na wyprzedaży, nie będzie z demobilu i na pewno nie traci terminu ważności.

"Pamiętaj, że błyskawiczny sukces wymaga zazwyczaj piętnastu lat przygotowań." ("Remember that overnight success usually takes about fifteen years.") autor nieznany

Pamietaj, że nasza droga przy tworzeniu stron zaczęła się w 1999 roku :)